Stuttgart: Dach wymieniony, spokój na 25-30 lat

źródło: ZVW.de / mercedes-benz-arena-stuttgart.de; autor: michał

Stuttgart: Dach wymieniony, spokój na 25-30 lat Taka sama operacja czeka polski Stadion Narodowy, na razie możemy oglądać jej efekty w Stuttgarcie. Jutro pierwszy mecz pod nowym poszyciem Mercedes-Benz Areny.

Reklama

26 sierpnia będzie szczególną datą dla kibiców VfB Stuttgart. To nie tylko powrót do Bundesligi po rocznym zesłaniu na zaplecze. To również pierwszy mecz z nową membraną dachu nad Mercedes-Benz Areną, wymienioną po raz pierwszy od instalacji w 1993 roku.

Mercedes-Benz Arena

Żywotność poszycia zainstalowanego wtedy szacowana była na 20-25 lat, co oznacza, że termin bezpiecznego użytku mijałby w przyszłym roku. Nic dziwnego, że już od 23 maja trwała operacja wymiany 40 segmentów nad widownią, zakończona prezentacją gotowego dachu wczoraj.

W sumie usunięto ponad 34 tys. m2 płótna poliestrowego, nie tykając jedynie wewnętrznej krawędzi dachu, zainstalowanej w 2011 roku. Nowa membrana, która dziś lśni bielą, ma pozostać na dachu nieco dłużej. Dzięki rozwojowi technologii będzie znacznie lepiej chroniona przed brudem i uszkodzeniami, co oznacza wydłużenie żywotności do 25-30 lat.

Operacja kosztowała sporo, bo aż 9,75 mln € (42 mln zł). W tej cenie jest jednak dodatkowo uwzględnione zabezpieczenie antykorozyjne dla całej konstrukcji stalowej, a także nowy system 192 rynien odprowadzających wodę z dachu.

Das Dach der Mercedes-Benz Arena erstrahlt pünktlich zum ersten Heimspiel des VfB Stuttgart in neuem Glanz. Alle Infos und tolle Luftaufnahmen vom Stadion gibt's hier: http://bit.ly/2wqbXaI

Opublikowany przez ZVW Sport na 24 sierpnia 2017

Reklama