Meksyk: Cruz Azul mogą ruszyć z budową na przełomie 2017 i 2018

źródło: ElUniversal.com.mx / RadioFormula.com.mx

Meksyk: Cruz Azul mogą ruszyć z budową na przełomie 2017 i 2018 – Możemy zacząć jeszcze w 2017 roku, a przynajmniej załatwić pozwolenia w tym i ruszyć w 2018 – zapowiedział dyrektor generalny Instituto del Deporte. Ma powstać nie tylko stadion, ale cały kompleks sportowy.

Reklama

Horacio de la Vega Flores, dyrektor generalny publicznego Instituto del Deporte (odpowiedzialnego za sport w Mexico City) zapowiedział publicznie, że nowy stadion Cruz Azul przejdzie w fazę budowy już niebawem. – Możemy zacząć jeszcze w 2017 roku, a przynajmniej załatwić pozwolenia w tym i ruszyć w 2018 – powiedział de la Vega.

Jego zdaniem budowa potrwa co najmniej 2-3 lata, a obiekt piłkarski stanie się sercem znacznie większego kompleksu sportowego, uwzględniającego potrzeby kolarzy, pływaków czy sportów halowych. Rozmowy z Cruz Azul są już podobno zaawansowane i klub chce być częścią planu.

estadio Cruz Azul?Zdaniem de la Vegi wszystkie umowy i pozwolenia muszą być podpisane zanim wygaśnie kadencja obecnego gubernatora, Angela Mancery (grudzień 2018).

Jednocześnie wciąż nie ma oficjalnej koncepcji ani dla samego stadionu, ani dla reszty kompleksu. Dyrektor generalny zdradził, że widział już makiety i jest zadowolony, ale prasa może tylko spekulować, jak będzie wyglądał stadion. Dwa miesiące temu meksykański internet obiegło zdjęcie makiety widoczne po lewej, ale okazało się, że to makieta stworzona dla koncepcji jeszcze z poprzedniej dekady (poniżej).

estadio Cruz Azul?

Reklama