Chiny: Pomalowali stadion na złoto, by przyniósł szczęście

źródło: Shanghaiist.com / SINA; autor: michał

Chiny: Pomalowali stadion na złoto, by przyniósł szczęście Nie byli w stanie wygrać u siebie przez cztery miesiące. Żeby przełamać pecha pomalowali cały stadion złotą farbą. Byłoby śmieszne, ale sprawdźcie ich wyniki...

Guangzhou R&F to mniej znany z klubów w Guangzhou, ale chwilowo przebił wielokrotnego mistrza kraju Guangzhou Evergande pod względem zainteresowania mediów. Historia jest niezwykła i dotyczy ich stadionu, zresztą jednego z najbardziej znanych w Chinach.

Obiekt wkomponowany we wzgórze Yuexiu słynie ze stromych trybun i jest smutnym miejscem największej tragedii stadionowej w kraju. Teraz jednak zasłynął tym, że całość – i krzesełka, i betonowe wylewki – pomalowano złotą farbą.

Yuexiushan Stadium

Wszystko po to, by przerwać koszmarną serię ponad 4 miesięcy bez zwycięstwa. Po raz ostatni na Yuexiushan Stadium wygrali w drugiej kolejce Super League, dlatego klub zainwestował w „lepsze feng shui”, by zdjąć klątwę. Żeby było weselej, zaledwie pół roku temu cały stadion był malowany na niebiesko, by lepiej pasować do barw klubowych.

W tym momencie moglibyśmy się zaśmiać, ale sprawdziliśmy wyniki i... hm. Guangzhou R&F nie byli w stanie wygrać u siebie od 12 marca. W połowie lipca pomalowali stadion i pierwszy mecz po powrocie wygrali 6:2.

Tydzień później wygrali derby Guangzhou z aktualnym mistrzem i liderem tabeli. W czterech meczach od przemiany stadionu strzelili 18 bramek, wygrywając wszystko. Zabobon zababonem, ale gdzie o tej porze możemy kupić złotą farbę?