Stadia Designers Cup: Poznajcie zwycięzcę Waszego głosowania!

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadia Designers Cup: Poznajcie zwycięzcę Waszego głosowania! Stefan Cristian przygotował najlepszą koncepcję dla nowego stadionu Evertonu w Bramley-Moore Dock. Tak zdecydowało głosowania publiczności i jury w trzeciej edycji Stadia Designers Cup.

Reklama

Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce już w niedzielę, ale żadnego z nas nie było niestety w Polsce i nie mieliśmy możliwości Was o tym poinformować. Nie umniejsza to jednak sukcesowi Stefana Cristiana z Rumunii, który zwyciężył w trzeciej edycji konkursu Stadia Designers Cup. Tematem była budowa nowego stadionu dla Evertonu w Bramley-Moore Dock.

Połączenie punktacji z głosowań publicznego i jury dało Stefanowi Cristianowi 562 punkty, a tym samym pierwsze miejsce, choć w każdym z poszczególnych głosowań notował drugi i trzeci wynik. Istotna okazała się jakość prezentacji, oceniona najwyżej ze wszystkich propozycji. Wysoki poziom estetyczny miał też znaczenie podczas drugiej edycji SDC, w której Cristian zajął drugie miejsce.

Rumuński uczestnik w bardzo ciekawy sposób zmierzył się z problemem połączenia funkcji lekkoatletycznej i futbolowej. Na czas Commonwealth Games 2022 stadion miały tylko trybuny wzdłuż boiska. Po imprezie murawa zostałaby obniżona, a cała bryła domknięta w podobny sposób, jak to miało miejsce na stadionie Manchesteru City.

Stadia Designers Cup

Druga pozycja w konkursie przypadła Jayowi Stewartowi z Australii. Jego koncepcja zanotowała najwyższą punktację od jury (w tym najwyższe noty za koncepcję i propozycję konwersji), ale znacznie niżej ocenili ją uczestnicy głosowania publicznego. Łączny wynik to 483 punkty.

Stadia Designers Cup

Na trzecim miejscu znalazła się praca Sama Hicksa z Nowej Zelandii. To o tyle ciekawe, że w każdym z poszczególnych głosowań zanotowała dopiero czwarte miejsce. Skoro jednak i jurorzy, i internauci dali dość głosów – podium w pełni zasłużone.

Stadia Designers Cup

Stadia Designers Cup to konkurs dla entuzjastów projektowania stadionów, który umożliwia wszystkim miłośnikom grafiki i aren sportowych podjęcie wyzwania i stworzenie stadionu. Uczestników trzeciego konkursu dostrzegli licznie fani Evertonu, a także sam architekt ich nowego stadionu, Dan Meis. Po trzech edycjach wiemy już, że w czwartej tematem będzie któryś ze stadionów w Rumunii – to część nagrody dla zwycięzcy.

Stadia Designers Cup

Reklama