Nowa budowa: Zobacz, jak rośnie Tynecastle

źródło: własne | MK; autor: michał

Nowa budowa: Zobacz, jak rośnie Tynecastle To już ostatnie dwa, może trzy miesiące prac. Pod koniec września Tynecastle powinien już mieścić 20 tysięcy widzów. Od dziś możecie obejrzeć, jak szybko przebiegają prace.

Reklama

Dzięki uprzejmości klubu Heart of Midlothian mamy dziś dla Was małą niespodziankę. Co prawda to tylko jedna trybuna, ale w naszym dziale budowlanym pojawił się nowy stadion: Tynecastle. Tam trwa właśnie największa od 1994 roku operacja – budowa nowej trybuny wschodniej (głównej) dla ok. 7 tys. widzów.

Tynecastle© Heart of Midlothian FC

W planie dla 130-letniego Tynecastle jest budowa nowej trybuny wraz z rozległym zapleczem. Konstrukcja, dopasowana rozmiarem i architekturą do trzech pozostałych, zastąpi starą z 1919 roku. Podniesie też pojemność stadionu ponad granicę 20 tysięcy widzów. Za trybuną znajdą się biura klubu i powierzchnie komercyjne. Do nowych pomieszczeń przeniosą się też kasy oraz sklep klubowy.

Budowa miała ruszyć późną jesienią 2016 i przygotowania faktycznie zaczęły się wtedy. Jednak najbardziej widowiskowy element rozpoczynający symbolicznie prace miał miejsce w lutym 2017, gdy nad starą trybunę wzniesiono główną kratownicę nowego zadaszenia.

Tynecastle© Heart of Midlothian FC

Do maja za starą trybuną stawiano dodatkową konstrukcję, a sektory wciąż były w użyciu, by umożliwić dalsze korzystanie przez kibiców. Po sezonie 2016/17 trybunę zburzono i prace budowlane objęły cały obszar inwestycji.

Zakończenie budowy, jeśli terminy zostaną dotrzymane, zaplanowano na wrzesień tego roku. Wówczas Tynecastle ma zmienić nazwę z powrotem na najbardziej historyczną, sięgającą jeszcze XIX wieku: Tynecastle Park.

Tynecastle© Heart of Midlothian FC

Reklama