Lyon: Umowa podpisana – Olympique gra na Groupama Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

Lyon: Umowa podpisana – Olympique gra na Groupama Stadium Pierwsza w historii nowego stadionu Olympique Lyonnais umowa naming rights podpisana. Spekulacje potwierdziły się, sponsorem jest ubezpieczyciel Groupama.

Reklama

Już w czerwcu mówiło się, że Groupama będzie sponsorem nowego stadionu Olympique Lyonnais. Nawet klub odnosząc się do spekulacji w krótkim oświadczeniu potwierdził, że Groupama jest jedną z firm, z którymi OL rozmawia w tej sprawie. Już wcześniej ubezpieczyciel był związany z Olympique, wykładając 1,3 mln € rocznie na centrum szkoleniowe klubu.

Groupama Stadium

Teraz, na co najmniej trzy lata (z opcją przedłużenia), główny stadion również będzie sponsorowany przez Groupamę.

Ile warta jest nazwa Groupama Stadium? Tradycyjnie już ceny nie zdradzono, jednak właściciel Olympique Jean-Michel Aulas zasugerował niedawno, że to jeden z najwyższych kontraktów tego typu we Francji. Szacuje się, że chodzi o kwotę 6 mln € (25 mln zł) rocznie.

Parc OL, największy w pełni prywatny stadion we Francji, został oficjalnie otwarty na początku zeszłego roku. Inwestycja pochłonęła ok. 410 mln € (1,73 mld zł).

Dla Groupamy to drugi obiekt piłkarski objęty sponsoringiem. Pierwszym jest budapesztańska Groupama Arena, nowy stadion Ferencvarosu.

Reklama