Wenecja: Nowy stadion na 25 tysięcy czeka na prezentację

źródło: własne | MK; autor: michał

Wenecja: Nowy stadion na 25 tysięcy czeka na prezentację Venezia FC musi wynieść się z wodnej części na suchy ląd. Tylko w tej części Wenecji można zbudować nowoczesny stadion dla 25 tysięcy. Prezentacja w lipcu, a przeciek... już.

Reklama

Venezia FC, spadkobierca tradycji SSC Venezia i Unione, właśnie awansował do Serie B. Na zapleczu włoskiej ekstraklasy klub zamierza szykować się na ostatni krok i wskoczyć do Serie A w ciągu kilku lat. Jednocześnie prowadzone są wysiłki, by zbudować zupełnie nowy kompleks treningowy oraz stadion piłkarski.

O tym drugim na razie wiemy tyle, że ma pomieścić 25 tysięcy widzów i stanie w dzielnicy Tessera. To oznacza smutne pożegnanie historycznej Wenecji z futbolem, ponieważ na wyspiarskiej części brakuje miejsca pod tak duży obiekt.

Venezia FC

Stadio Pierluigi Penzo najpewniej zostanie rozebrany, ale zanim to nastąpi, trzeba jeszcze mieć gdzie się przenieść. Tessera to doskonała lokalizacja – świetnie skomunikowana autostradowo, kolejowo i dosłownie obok lotniska międzynarodowego. Tyle że aktualnie ziemie w tej okolicy są w różnych rękach i minie jeszcze sporo czasu zanim Venezia FC lub miasto wejdą w ich posiadanie.

Na razie klub zapewnia, że ma wsparcie lokalnych władz i zmierza do realizacji planów. Oficjalne wizualizacje koncepcji mają zostać zaprezentowane na przełomie czerwca i lipca, ale już teraz pojawił się nieplanowany wyciek.

Na stronie znanego amerykańskiego biura Rossetti pojawiły się wizualizacje 25-tysięcznika, które po kilku godzinach usunięto. Czy tak ma wyglądać docelowy stadion? Pozostaje poczekać na oficjalną prezentację.

Venezia FC

Venezia FC

Reklama