Holandia: Venlo awansowało i znów ma kłopot ze stadionem

źródło: Limburger.nl; autor: michał

Holandia: Venlo awansowało i znów ma kłopot ze stadionem Po bardzo dobrym stadionie VVV Venlo wywalczyło awans z powrotem do Eredivisie. Wraz z sukcesem pojawił się problem, bo potrzeba nowego stadionu. Klub ma rozwiązanie, ale...

Reklama

Zdobyli 80 punktów na zapleczu holenderskiej ekstraklasy i po czterech sezonach piłkarze VVV Venlo wracają na najwyższy poziom rozgrywkowy. To niewątpliwie dobre wieści, za którymi idzie jednak istotny problem.

Aktualny stadion De Koel nie spełnia bowiem kompletu wymogów, a przede wszystkim oczekiwań kibiców i sponsorów na poziomie Eredivisie. Klub dzierżawi go od miasta za symboliczną kwotę 1€ rocznie, ale mimo to nie ma mowy o dużych oszczędnościach i pokaźnym budżecie na prace budowlane.

De KoelFot: Tsutomu Takasu (cc: by-sa)

Dlatego VVV liczy, że władze Venlo zgodzą się na przekazanie klubowi terenów za możliwie najniższą kwotę, co z kolei umożliwi budowę nowego stadionu bez płacenia za grunt. Będąc właścicielem działki klub będzie mógł łatwiej pozyskać prywatnego partnera dla projektu, dzięki czemu całkowity budżet przebudowy miałby wynieść tylko 12,5 mln €.

Po kompletnej zmianie trybun De Koel miałby mieścić bezpiecznie 10 tys. widzów przy jednoczesnym zachowaniu najbardziej rozpoznawalnego elementu aktualnego obiektu: starych schodów, po których zawodnicy schodzą na boisko.

Reklama