Chorzów: Jeden z ostatnich przetargów na Śląski

źródło: Slaskie.pl / MojChorzow.pl

Chorzów: Jeden z ostatnich przetargów na Śląski Do otwarcia Śląskiego zostały dosłownie dwa miesiące (z hakiem, ale jednak), tymczasem właśnie wyłoniono wykonawcę remontu promenady wokół stadionu.

Reklama

Zgodnie z deklaracjami województwa śląskiego przebudowa Stadionu Śląskiego miała zakończyć się na przełomie czerwca i lipca, a więc właśnie teraz. Wiemy już, że bieżnia będzie gotowa dopiero z końcem lipca, natomiast na pewno nie będą to ostatnie prace.

Dopiero w drugiej połowie maja ogłoszono przetarg na remont promenady wokół Śląskiego. Co prawda promenada znajduje się dokładnie poza stadionem i nie jest jego częścią w dosłownym znaczeniu, ale to jedyna droga prowadząca do słynnego już szpetnego ogrodzenia i wbudowanych w nie bram. Innymi słowy: bez gotowej promenady nie ma mowy o otwarciu Śląskiego.

Zakres rzeczowy zadanie obejmuje przebudowę układu drogowego, w tym miejsca parkingowe, ścieżkę rowerową i rolkową na al. Harcerskiej. Nowe alejki w Parku Śląskim mają witać gości po 50 dniach od rozpoczęcia robót, a więc najwcześniej w połowie sierpnia (dokładnie 12). To o tyle istotne, że koniec sierpnia ma być również końcem odbiorów na Śląskim.

W przetargu wystartowały cztery firmy, które za remont ciągów pieszych oczekiwały od ok. 10 do ponad 17 milionów złotych. Najniższa oferta wpłynęła od firmy DROG-BUD i opiewa na 9,85 mln zł. Właśnie ona została wybrana jako najkorzystniejsza. Według naszych informacji prawomocny już wybór powinien zaowocować rozpoczęciem prac w najbliższych dniach.

Na poniższym zdjęciu satelitarnym zamieszczamy uproszczony obrys obszaru objętego przebudową.

Stadion Śląski

To jeszcze nie koniec przetargowych informacji ze Śląskiego. Taki sam termin wykonania prac (50 dni) przewiduje trwające jeszcze postępowanie dotyczące renowacji i rozbudowy parkingów na terenie tzw. przedpola wschodniego Stadionu Śląskiego. Oferty w tym przetargu - o szacunkowej wartości 5,1 mln zł netto - firmy mogą składać do środy.

Reklama