Anglia: Przy stadionie Huddersfield powstanie... stok narciarski

źródło: własne | MK

Anglia: Przy stadionie Huddersfield powstanie... stok narciarski Awans do Premier League to nie jedyna dobra wiadomość dla Huddersfield Town. Beniaminek do 2020 roku będzie miał wokół stadionu jeden z największych w Anglii kompleksów rozrywkowych.

Reklama

Po barażach udało się osiągnąć wymarzony awans do Premier League, ale w Huddersfield nie tylko ta informacja budzi entuzjazm. Przy John Smith's Stadium ma powstać również jeden z największych w całej Wielkiej Brytanii przystadionowych kompleksów komercyjno-rozrywkowych.

Nazwany HD1 zespół pawilonów powstanie wokół obiektu piłkarskiego, owijając go z północy, zachodu i południa. Zajmie miejsce dotąd okupowane wyłącznie przez parkingi naziemne. Docelowo miejsca postojowe (1800) zostaną skupione na kilku poziomach i znacznie mniejszej powierzchni. Dzięki temu uwolni się ok. 23 tys. m2 pod sklepy, restauracje i punkty usługowe.

Huddersfield HD1

W planie jest park trampolin, kręgielnia i inne atrakcyjne rozrywkowo przybytki. Najważniejszym elementem ma być jednak nowoczesny stok narciarski, który zakończy się na dachu galerii handlowej. Na południowym zachodzie kompleks zwieńczy 4-gwiazdkowy hotel ze 150 pokojami.

Dzięki tym funkcjom liczba odwiedzających ma wzrosnąć z ok. 1,5 mln widzów na meczach do aż 4 milionów przybywających tu przez cały rok. Cały projekt HD1 ma być dostarczony w 2020 roku, ale poszczególne elementy mogą być otwierane wcześniej. Pierwsze prace spodziewane są w nadchodzących miesiącach.

Kompleks pochłonie ok. 70 mln funtów (336 mln zł), które mają pochodzić z kilku źródeł, głównie prywatnych. Samorząd udzielił na razie serii pożyczek na poczet inwestycji.

Huddersfield HD1

Huddersfield HD1

Huddersfield HD1

Reklama