Anglia: Dokładnie 2 miesiące do otwarcia w Stoke

źródło: StokeSentinel.co.uk

Anglia: Dokładnie 2 miesiące do otwarcia w Stoke bet365 Stadium przechodzi największą przebudowę od kiedy otwarto ten stadion 20 lat temu. W tym tygodniu rusza instalacja 17 tysięcy nowych krzesełek.

Reklama

Za dokładnie 2 miesiące od dziś nastąpi ponowne otwarcie bet365 Stadium w Stoke-on-Trent. Podczas meczu z Arsenalem 19 sierpnia po raz pierwszy od 29 lat będzie mogło pojawić się więcej niż 30 tys. widzów.

Wzrost pojemności jest możliwy dzięki zabudowie południowo-wschodniego narożnika stadionu, dotąd jednego z trzech pozbawionych widowni. Pojawi się tam ok. 2 tys. nowych miejsc siedzących, ale to tylko początek zmian, jakie czekają na widzów.

Kosmetyczne prace przebiegają na trzech trybunach (jedynie zachodnia nie jest objęta przebudową), a właśnie w tym tygodniu rozpocznie się montaż zupełnie nowych krzesełek. W sumie klub zamówił ok. 17 tys. fotelików, z których prawie wszystkie będą czerwone. Wyjątek ma stanowić biały napis Stoke City na północnej trybunie.

bet365 Stadium© Phil Grieg, Stoke City FC

Dotąd taki sam napis widniał również na południowej, jednak tam rzadko był widoczny z uwagi na ulokowanie w tej części stadionu przyjezdnych. W nowym układzie fani gości dostaną nie tylko nowe foteliki od niemieckiej firmy Stechert, ale też zmodyfikowany sposób odgrodzenia od gospodarzy. Dotąd jednych od drugich oddzielał szeroki na 14 krzesełek bufor, co oznaczało kilkaset miejsc wyłączonych z użytku. Teraz udało się tę odległość zmniejszyć do 6 rzędów.

bet365 Stadium© Phil Grieg, Stoke City FC

Stoke zapowiada też, że zamiast sztywnej puli 3 tys. biletów będą dostępne również mniejsze liczby, od 2,2 tys. Wszystko po to, by jak najmniej miejsc marnowało się na bufor lub niewykupione przez przyjezdnych wejściówki.

Poza narożnikiem i fotelikami na stadionie pojawią się również dwa nowe wielkie ekrany. Całość będzie gotowa zaledwie 2 tygodnie przed 20. rocznicą inauguracji stadionu.

bet365 Stadium© Phil Grieg, Stoke City FC

Reklama