Anglia: Stoke chce wycisnąć więcej ze swojego stadionu

źródło: StokeSentinel.co.uk

Anglia: Stoke chce wycisnąć więcej ze swojego stadionu W tym roku rozbudują trybuny o przedostatni narożnik, ale to im nie wystarcza. Stoke City zamierzają ograniczyć sektor dla przyjezdnych, by wpuścić jeszcze więcej własnych kibiców.

Reklama

bet365 Stadium w tym roku będzie rozbudowany o ok. 1800 fotelików dzięki zabudowie południowo-wschodniego narożnika. Dzięki temu pod względem pojemności Stoke City będzie na granicy 30 tys. widzów. W klubie nie mają wątpliwości, że wszystkie foteliki wyprzedadzą się błyskawicznie, dostarczając z samych biletów ok. 45 tys. funtów co mecz (225 tys. zł).

Ambicją klubu jest jednak, by jeszcze poprawić zapełnienie stadionu, już dziś na poziomie 98%. Ze znalezieniem chętnych na miejsca w sektorach gospodarzy nie ma najmniejszego problemu, jednak kibice przyjezdni nie zawsze wykorzystują pełną pulę. Dlatego w Stoke-on-Trent chcą przeorganizować sektor gości, by w razie przyjazdu mniejszej grupy można było wpuścić więcej fanów gospodarzy.

Dzięki tym krokom w sezonie 2017/18 realna frekwencja Stoke powinna maksymalnie zbliżyć się do 30 tysięcy miejsc. Co prawda to wciąż wynik poniżej średniej w Premier League, ale finansowo różnica będzie wyraźnie odczuwalna.

bet365 Stadium

Reklama