Szczecinek: Wysokie ogrodzenie musi zniknąć

źródło: GK24.pl

Szczecinek: Wysokie ogrodzenie musi zniknąć Jak wiele mniejszych stadionów, ten w Szczecinku ma istotną skazę: wysoki płot utrudniający oglądanie meczu wielu widzom w niższych rzędach. W tym roku wreszcie się to zmieni – pisze GK24.pl.

Reklama

W obecnej formie Stadion im. Kazimierza Lisa istnieje od 1999 roku i od tego właśnie czasu kibice od boiska są odgrodzeni wysokim na ponad 2 metry i zakończonym kolcami płotem. Stawiane zwyczajowo w latach 90. ogrodzenia dziś na szczęście coraz częściej znikają z naszych stadionów i właśnie taki plan jest w Szczecinku.

Chcemy radykalnie obniżyć ogrodzenie boiska od strony trybun stadionu im. Kazimierza Lisa – mówi Maciej Makselon, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku.

Dziś płot może mieć 1,2-1,4 metra wysokości i dostosujemy go do tej wysokości – mówi szef OSiR-u. – Usuniemy sztyce, obniżymy także wysokość poszczególnych przęseł tnąc je i spawając na nowo. Zrobimy to siłami własnych pracowników, myślę, że po sezonie, gdy w zimie mamy nieco mniej pracy z utrzymaniem obiektów.

Stadion w Szczecinku

Reklama