Radom: Potwierdzenie – 8,5 tysiąca już w pierwszym etapie

źródło: własne | MK; autor: michał

Radom: Potwierdzenie – 8,5 tysiąca już w pierwszym etapie Miało być „nie mniej niż 5,5 tysiąca”, a będzie 8,5 tysiąca. Miasto osiągnęło porozumienie z wykonawcą i od razu powstaną dwie kompletne trybuny, a nie półtora.

Reklama

Sukcesem zakończyły się negocjacje z wykonawcą Radomskiego Centrum Sportu dotyczące budowy stadionu piłkarskiego przy ul. Struga. Już w pierwszym etapie inwestycji powstaną dwie w pełni zadaszone trybuny na 8,5 tysiąca miejsc – poinformował na facebooku prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Przypominamy, że firma Rosa-Bud wygrała przetarg na budowę stadionu w jego pierwszej fazie, to znaczy z główną trybuną na 3,5 tysiąca widzów i tylko częścią drugiej trybuny. Tam miałoby zasiąść 2 tysiące osób.

To rozwiązanie byłoby tańsze, ale miało też swoje wady. Po pierwsze, mniejsza z trybun nie miałaby stałego zaplecza w postaci toalet i cateringu, a do tego dachu. Po drugie, trzeba by postawić co najmniej dwa maszty oświetleniowe.

Według zaktualizowanego planu po obu stronach boiska powstaną w pełni zadaszone trybuny, a pojemność 8,5 tys. miejsc umożliwi nawet uzyskanie najwyższej kategorii UEFA (choć Radomiowi wystarczy III Kat.). Docelowa pojemność stadionu Radomiaka ma zostać uzyskana w drugiej fazie, a więc po zabudowie miejsca za bramkami. Wówczas widownia pomieści ok. 15 tys. osób.

Stadion Radomiaka

Reklama