Nowy projekt: Rezerwista spod Seattle

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Rezerwista spod Seattle Sounders są jednym z największych klubów piłkarskich poza Europą. Nic dziwnego, że nawet stadion dla ich drużyny rezerwowej będzie okazały.

Reklama

Seattle Sounders FC stworzyli sobie bardzo silną markę w amerykańskiej piłce. Klub rzadko kojarzony poza USA gromadzi co mecz ponad 40 tysięcy widzów (42 636 w minionym sezonie) i planuje kolejne kroki w swoim rozwoju.

Jednym z nich jest rozbudowa drużyny rezerw (Sounders 2, w skrócie S2) do rangi samodzielnej marki, najpewniej pod nazwą Tacoma FC. Powód usunięcia Seattle z nazwy to oczywiście przeprowadzka do Tacomy, dużego miasta zrośniętego z Seattle.

Tacoma Soccer Stadium

Docelowa lokalizacja planowanej areny to miejsce po istniejącym stadionie baseballowym Cheney Stadium. Obiekt ma pomieścić nie mniej niż 5 tys. widzów i tym samym z powodzeniem spełnić wymogi USL (drugi szczebel rozgrywek), w której grają rezerwy.

Na razie o samym stadionie wiemy stosunkowo niewiele. Na pewno nad koncepcją pracują architekci Populous, na pewno kryte trybuny będą dostępne po obu stronach boiska, ale na szczegóły musimy jeszcze poczekać.

Tacoma Soccer Stadium

Reklama