Niemcy: WWK Arena wypięknieje w nowym sezonie

źródło: sueddeutsche.de; autor: michał

Niemcy: WWK Arena wypięknieje w nowym sezonie W rozgrywkach 2017/18 stadion niemieckiego FC Augsburg wreszcie otrzyma wyczekiwaną lat elewację zewnętrzną. Podobna do tej z Zabrza i Lille, ma się składać z 20 kilometrów rurek.

Reklama

Kiedy pokazano jego wizualizacje dekadę wstecz, stadion FC Augsburg miał otrzymać lekką, przepuszczającą światło elewację zewnętrzną. Choć wkrótce minie 8 lat od otwarcia, do dziś jej nie wykonano.

Latem 2016 klub pokazał jednak nową wersję, bardziej interesującą od pierwotnej. Tym razem fasady mają zostać pokryte 20 km rurek, z których niektóre będą iluminowane lampami ledowymi, tworząc trójwymiarowy, futurystyczny układ.

Montaż aluminiowej konstrukcji rozpoczął się w pierwszych tygodniach 2017, jednak szybko stanął, ponieważ wiele elementów nie mogło być montowanych w ujemnych temperaturach. Dlatego dopiero teraz, po sezonie 2016/17, instalacja ma ruszyć w pełni.

Zaprojektowana przez autorów samego stadionu kurtyna z rurek przypomina nieco te z Areny Zabrze czy Stade Pierre Mauroy, jednak wyróżnia ją bardziej dynamiczny, nieregularny układ. Inwestycja w sumie pochłonie ok. 4 mln € i jest finansowana przez sponsora klubu, WWK.

WWK Arena

WWK Arena

WWK Arena

Reklama