Niemcy: Spadek KSC storpeduje budowę stadionu?

źródło: KA-News.de; autor: michał

Niemcy: Spadek KSC storpeduje budowę stadionu? Przetarg w trakcie, wydatki zatwierdzone, a tymczasem Karslruher SC zamiast wracać do Bundesligi spada do 3. Ligi. Już są apele, by budowę wstrzymać lub zarzucić.

Reklama

Zgodnie z planem do końca roku mamy poznać projekt i wykonawcę nowego stadionu w Karlsruhe. Następca Wildparkstadionu to przedmiot debat od lat, ale dotąd nie udało się zrealizować planu przebudowy. I gdy wreszcie wydaje się, że jesteśmy blisko, przyszedł cios w postaci spadku na najniższy szczebel centralny niemieckich rozgrywek.

W miniony weekend porażka z Kaiserslautern przypieczętowała spadek do 3. Ligi, co natychmiast ożywiło debatę na temat nowego stadionu. W radzie miasta jest już oficjalny wniosek Zielonych, by zmniejszyć skalę inwestycji, która jest wyceniana na ponad 100 mln € (113 mln z otaczającą infrastrukturą, czyli ok. 477 mln zł).

Są też apele, by najzwyczajniej wstrzymać procedurę przetargową i nie budować stadionu teraz. Nie ma na to jednak zgody, ponieważ samorząd wydaje już pieniądze na przygotowania, a zerwanie negocjacji z potencjalnymi wykonawcami mogłoby spowodować roszczenia z ich strony.

Według aktualnych informacji czarny scenariusz piłkarski nie powinien wpłynąć na inwestycję. Budowa areny na 35 tys. widzów ma zacząć się oficjalnie w 2018 roku.

Neue Karlsruhe Stadion

Reklama