Monachium: Bayern modernizuje Allianz Arenę przed Euro 2020

źródło: własne | MK

Monachium: Bayern modernizuje Allianz Arenę przed Euro 2020 W latach 2017-2019 wydadzą co najmniej 10 mln € na usprawnienia słynnego stadionu. Nowe oświetlenie, wielkie telebimy, lepsza organizacja ruchu – to tylko niektóre pozycje.

Reklama

Bayern Monachium odkrywa karty w sprawie przygotowań do Euro 2020. Pierwsza i najbardziej podstawowa zmiana to system oświetlenia meczowego. Zamiast dotychczasowego systemu pojawi się nowy, oparty o technologię LED, który umożliwi organizację meczów z natężeniem 2200 lux (dotąd 1400-1500 lux).

Drugi duży element prac, wart ok. 2 mln €, to nowe telebimy. Będą dwukrotnie większe od dotychczasowych, każdy ma otrzymać powierzchnię 200 m2. A ponieważ będą ogromne i niektórzy widzowie siedzący za nimi mogą nie widzieć ekrany po drugiej stronie stadionu, tylne ściany telebimów zostaną wyposażone w mniejsze, 35-metrowe wyświetlacze.

Allianz Arena© Dieter Ein

W wywiadzie dla „FC Bayern Magazin” dyrektor stadionu Jürgen Muth zapewniał, że będą to największe telebimy w Europie. Myli się, i to bardzo mocno – największe są w Krasnodarze.

Wokół stadionu mają się poprawić oznaczenia i drogi dojścia dla widzów. Większe prace na promenadzie okalającej stadion zaczną się najpewniej dopiero w 2018, ponieważ wymagają specjalnych pozwoleń. Z kolei do 2019 powinien powstać nowy parking dla kibiców gości, oferujący 1275 miejsc.

Suma wydatków jest szacowana na co najmniej 10 mln € (42 mln zł) i jest to już druga duża modernizacja po wymianie iluminacji stadionu w 2015 roku. Dzięki modernizacji – zwłaszcza oświetlenia i telebimów – Allianz Arena ma znów znaleźć się w czołówce europejskich stadionów i otrzymać w najbliższej dekadzie co najmniej jeden finał Ligi Mistrzów.

Reklama