Radom: Pierwsza łopata na Radomiaku 15 maja

źródło: HalaDlaRadomia.pl / Radomiak.pl

Radom: Pierwsza łopata na Radomiaku 15 maja Po długim oczekiwaniu wreszcie jest! Urząd miasta wydał pozwolenie na budowę nowego stadionu Radomiaka i po uprawomocnieniu się decyzji można zaczynać.

Reklama

Miało być w najbliższych dniach i rzeczywiście jest. Długo wyczekiwane pozwolenie na budowę wreszcie zostało wydane, a to oznacza, że firma Rosa-Bud może obok hali widowiskowej zacząć stawianie trybuny głównej przyszłego stadionu Radomiaka. Jeszcze nie dziś, trzeba odczekać 14 dni na uprawomocnienie się decyzji.

Oficjalny serwis internetowy Radomiaka poinformował dziś, że na 15 maja zaplanowano ceremonię wbicia pierwszej łopaty. W praktyce jednak niejedna powędrowała już w ziemię, ponieważ wykopy w miejscu przyszłego stadionu zaczęły się przy okazji prac nad halą widowiskową.

Stadion piłkarski na 15 tysięcy miejsc ma spełniać krajowe i międzynarodowe wymogi licencyjne. W 2018 roku będzie gotowy budynek główny wraz z zadaszoną trybuną, na której znajdzie się 3,5 tysiąca miejsc siedzących. Jednocześnie ma również powstać trybuna równoległa do głównej. Będzie tam nie mniej 2 tysiące, a docelowo 5 tysięcy miejsc siedzących.

Dzięki uzyskaniu pozwolenia na budowę obiektu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji może rozpocząć negocjacje z wykonawcą. Chcemy, aby już w pierwszym etapie powstały dwie pełne zadaszone trybuny na 8,5 tysiąca miejsc. To dla nas bardzo ważne, dlatego rozmowy zostaną rozpoczęte jak najszybciej – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Stadion Radomiaka

Reklama