Liverpool: Pozwolenie na nowy stadion Evertonu za niecały rok?

źródło: Mirror.co.uk / LiverpoolEcho.co.uk

Liverpool: Pozwolenie na nowy stadion Evertonu za niecały rok? Według doniesień „Mirror” Everton nie chce popełnić błędów Arsenalu i szuka sponsora dla budowy swojego nowego stadionu w Chinach. Podobno chcą mieć zgodę na budowę na początku 2018.

Reklama

Te doniesienia nie są jeszcze potwierdzone, ale „Mirror” sugeruje, że Everton prowadzi zaawansowane rozmowy z chińskim inwestorem, który pomoże zbudować wart ponad 300 mln funtów (1,5 mld zł) stadion w Bramley-Moore Dock. W ramach potencjalnego partnerstwa ujęta jest też umowa naming rights.

Dzięki pozyskaniu kapitału z zewnątrz klub nie musiałby obciążać się spłatą kredytów. Taki krok sprawił, że Arsenal po przeprowadzce na Emirates Stadium latami nie mógł nadążyć na rynku transferowym. Powodem było właśnie (choć nie tylko) spłacanie stadionu.

Z kolei „Liverpool Echo” donosi, że Everton przygotowuje się do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę nowego stadionu. Biorąc pod uwagę, że dopiero od miesiąca klub ma zabezpieczoną lokalizację, to optymistyczna wiadomość. Jeśli wierzyć miejscowym dziennikarzom, klub może złożyć wniosek z pełną dokumentacją stadionu jeszcze w tym roku!

Everton / Stadia Designers Cup

Reklama