Anglia: Boston United zapewnia, że prace ruszą w tym roku

źródło: BostonStandard.co.uk

Anglia: Boston United zapewnia, że prace ruszą w tym roku Po latach oczekiwania tym razem ma się udać. Budowa osiedla przy stadionie już jest w toku, ale budowa samego stadionu wciąż wstrzymana. W 2017 to się zmieni!

Reklama

Najważniejsze, że zaczniemy w tym roku. Na pewno zaczniemy budowę w tym roku! – poinformował podczas spotkania z kibicami David Newton, prezes Boston United. To nie pierwsza taka zapowiedź, ponieważ już w 2015 miała ruszyć budowa kameralnego stadionu dla ponad 4 tysięcy widzów.

Do ustalenia pozostaje jeszcze ewentualne podzielenie inwestycji na fazy, tj. budowa osobno hali sportowej, która ma być wbudowana w stadion. Boston United zbierają pieniądze na rozruch budowy, ale sprawy nie ułatwił im Brexit. Zmienił się rynek stali – głównego budulca stadionu – której ceny poszybowały w górę. W związku z tym aktualnie trwa odchudzanie stadionu do niezbędnych elementów.

W miejscu planowanego projektu trwają już prace. Powstały drogi prowadzące na przyszłe osiedla przy stadionie (ok. 500 domów), a pierwsze mieszkania mają być oddane na początku 2018 roku. Dokładny termin realizacji stadionu nie jest jeszcze znany.

Boston Community Stadium

Reklama