Włochy: Oto plan Cagliari na najbliższe trzy lata

źródło: własne | MK; autor: michał

Włochy: Oto plan Cagliari na najbliższe trzy lata Od nowego sezonu Cagliari Calcio będą grać na parkingu obok starego stadionu. Dzięki temu będzie można zacząć jego rozbiórkę i budować nowy, ten właściwy.

Reklama

Informowaliśmy Was już o tym, że Cagliari postawi sobie tymczasowy stadion obok tego aktualnego, Stadio Sant’Elia. Teraz plany są już zatwierdzone, a my mamy wizualizacje planowanego obiektu. Do jego budowy posłużą trybuny, które Cagliari Calcio kupiło kilka lat temu, w trakcie konfliktu z samorządem o prawo do korzystania ze stadionu.

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio / Sardegna Ambiente

Tymczasowa konstrukcja z aluminium i laminowanego drewna stanie na parkingu już tego lata, by zdążyć na sezon 2017/18. Pomieści dokładnie 16 223 osoby (w tym 3232 pod dachem na głównej trybunie), zaoferuje 10 skyboksów, komplet szatni i zaplecze dla mediów, a do tego maszty oświetleniowe i naturalne boisko. Czyli, pomimo swej tymczasowości, arena będzie pełnoprawnym stadionem.

Budowa powinna pochłonąć ok. 6-7 mln € i powstanie w ciągu maksymalnie pół roku. Budowa będzie utrudniona, ponieważ część trybun dziś jest używana wewnątrz Stadio Sant’Elia i trzeba poczekać na koniec rozgrywek (28 maja), by przenieść je ze stadionu na parking obok niego.

Po realizacji tego kroku Cagliari Calcio może ruszać z budową nowoczesnego stadionu w miejscu Stadio Sant’Elia. Ten powinien być gotowy w 2020. Pomieści 21 tys. widzów i ma kosztować ok. 55 mln €.

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio / Sardegna Ambiente

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio / Sardegna Ambiente

Stadio Cagliari© Cagliari Calcio / Sardegna Ambiente

Reklama