Włochy: Cagliari zbuduje stadion zanim zbuduje stadion

źródło: CalcioeFinanza.it; autor: michał

Włochy: Cagliari zbuduje stadion zanim zbuduje stadion Nie ma sensu? Ma, choć to rzadki przypadek. Cagliari Calcio zbuduje tymczasowy stadion na lata 2017-2020, zanim będzie można przeprowadzić się na nowy, ten właściwy.

Reklama

W tym tygodniu rada miasta ponownie zgodziła się na budowę nowego stadionu Cagliari. Tym razem zgoda uwzględnia też funkcje komercyjne, których wcześniej nie umożliwiał plan zagospodarowania. Mało tego, radni jednogłośnie (31 na 31 obecnych) umożliwi Cagliari Calcio budowę tymczasowego stadionu obok tego przeznaczonego do rozbiórki. Co to oznacza?

Aktualnie wewnątrz starych trybun Stadio Sant’Elia stoją bardziej zwarte trybuny tymczasowe, przeniesione z pobliskiego Is Arenas. Ponieważ aktualny obiekt trzeba będzie wyburzyć, trybuny zostaną ponownie przeniesione, tymczasem o ok. 200 m na wschód.

Cagliari Calcio

Prace zostały zaakceptowane, dlatego można się spodziewać szybkiego początku budowy tymczasowej areny, najpewniej wiosną 2017. Na parkingu przy Sant’Elia powstanie boisko i ok. 16 tys. miejsc na widowni. Dzięki temu stary stadion będzie można wyburzyć, a w jego miejscu rozpocząć budowę tego nowego, zaprojektowanego przez polską pracownię JSK Architekci.

Zatwierdzony do realizacji nowy obiekt będzie kosztował Cagliari Calcio ok. 55 mln € i pomieści 21 tys. osób. Otrzyma 4 Kategorię UEFA i – co było najważniejsze w ostatnich miesiącach – będzie dysponował bardzo obszernymi funkcjami komercyjnymi, by funkcjonować przez cały rok, a nie tylko w dni meczowe. Celem klubu jest otwarcie go w 2020 roku, na stulecie. Wtedy też tymczasowy stadion będzie można rozebrać i zamienić ponownie na parking.

Cagliari Calcio

Reklama