Stadion Roku 2016: 2. Miejsce Publiczności – Stadion FK Krasnodar

źródło: własne | MK; autor: michał

Stadion Roku 2016: 2. Miejsce Publiczności – Stadion FK Krasnodar Kolejny raz na podium, tym razem drugie miejsce dla pięknego „Koloseum” w Krasnodarze. Na ten obiekt głosowało więcej internautów niż jakikolwiek inny, ale nie wszyscy dali mu najwyższe noty.

Reklama

Tylko czy aż? Z jednej strony Stadion FK Krasnodar nie znalazł się najwyżej w żadnym z dwóch głosowań tegorocznego plebiscytu. Z drugiej jednak, w obu tych głosowaniach jest wyróżniony jako jeden z najlepszych stadionów otwartych w 2016 roku, a to przecież rzadka jednomyślność Jury i Publiczności!

Glosowanie Konkurs Stadion Roku 2016

Warto też wspomnieć, że co trzeci głosujący uwzględnił właśnie perełkę z Krasnodaru w swojej punktacji. To dokładnie 27 430 głosów – więcej niż dostał jakikolwiek inny stadion, nawet zdobywca pierwszego miejsca (choć różnica jest minimalna).

Zdecydowanie najwięcej osób wspierających ten obiekt to oczywiście Rosjanie, ale trzeba przyznać, że cieszył się ogromną popularnością również wśród głosujących z innych krajów. Zanim jeszcze zaczęły masowo spływać głosy z Rosji, był w pierwszej dziesiątce.

Pewien niedosyt w Krasnodarze może wywołać fakt, że na dzień przed końcem Głosowania Publicznego ten właśnie stadion zrównał się na pierwszym miejscu z innym kandydatem, a nawet na chwilę objął prowadzenie. To jeden z dopiero trzech stadionów w historii Stadionu Roku, który otrzymał od publiczności więcej niż 100 tys. punktów (100 614)! I choć do zwycięstwa brakło, gratulujemy Krasnodarowi wspaniałego stadionu i pięknej walki w konkursie!

Reklama