Łódź: Trybuna zamknięta, interwencja u premier Szydło

źródło: Gol24.pl / własne

Łódź: Trybuna zamknięta, interwencja u premier Szydło Za użycie rac podczas inauguracji kibice nie wejdą na trybunę „pod zegarem” na nowym stadionie Widzewa. Poseł Łukasz Rzepecki napisał w tej sprawie list do samej premier Beaty Szydło.

Reklama

Można było się tego spodziewać, wczoraj wojewoda łódzki zdecydował o zamknięciu na jeden najbliższy mecz trybuny południowej stadionu Widzewa. To kara za odpalenie pirotechniki podczas meczu otwarcia w zeszłą sobotę.

Tym razem kara może dotknąć kibiców znacznie boleśniej niż zwykle. Zazwyczaj bowiem klub ma możliwość przeniesienia osób z zamkniętej trybuny na inne sektory. Jednak Widzew wyprzedał prawie wszystkie miejsca z wyprzedzeniem i relokacja 3222 kibiców spod zegara (trybuna wyprzedana do ostatniego miejsca) może być niemożliwa.

Cała sprawa wydaje się dość standardowa – wojewodowie podlegający pod rząd PiS używają kompetencji do zamykania stadionów równie chętnie jak poprzednicy z PO. Tyle że przeciwko tej decyzji zaprotestował jeden z najmłodszych posłów PiS, Łukasz Rzepecki.

Prywatnie kibic Widzewa, Rzepecki napisał list w tej sprawie do premier Beaty Szydło. W piśmie uważa „decyzję wojewody za krzywdzącą i nazbyt restrykcyjną”. Mało tego, zdaniem posła Rzepeckiego to kara szkodliwa dla całego województwa łódzkiego. Dlatego poseł zgłosił wniosek o zmianę decyzji bezpośrednio przez premier Szydło.

Stadion Widzewa

Reklama