Włochy: Co planuje Bologna FC?

źródło: własne | MK; autor: michał

Włochy: Co planuje Bologna FC? Planów modernizacji Stadion Renato dall’Ara było już tak wiele, że można na kolejne patrzeć sceptycznie. Ale są i wszystko wskazuje na to, że niedługo poznamy szczegóły.

Reklama

W minionym tygodniu do mediów wyciekły wizualizacje przebudowanego Stadio Renato dall’Ara. Jako pierwszy opublikował je serwis Il Resto del Carlino i trzeba przyznać, że robią wrażenie. Bez bieżni, z pełnym zadaszeniem widowni, ale z drugiej strony z zachowaniem historycznych fasad i wieży – to główne różnice względem starego układu.

Bologna

Sęk w tym, że wizualizacji tego rodzaju w Bolonii było w ostatniej dekadzie naprawdę wiele. Kilka niezależnych koncepcji przeminęło bez efektu. Czy ta najnowsza może zostać zrealizowana? Entuzjazm kibiców opadł po tym, jak Bologna FC odniosła się w krótkim oświadczeniu do wizualizacji, określając je jako „nieaktualne”.

Na szczęście to samo oświadczenie zawiera inne słowa: „Ilustracje załączone do artykułu nie prezentują ostatecznego projektu, który zostanie zaprezentowany w odpowiednim do ścieżki administracyjnej czasie”.

Czyli Bologna FC nie tylko planuje przebudowę stadionu (zapowiadaną przez nowego właściciela jeszcze w 2014), ale też konsultuje swoje plany z administracją Bolonii. Stadion projektuje znany włoski architekt Gino Zavanella, ojciec nowego stadionu Juventusu Turyn.

W ostatnich sezonach, właśnie we współpracy z Zavanellą, Bologna zainwestowała w nowe centrum treningowe, gruntowną odnowę zaplecza na Stadio dall’Ara oraz kompletną wymianę krzesełek.

Reklama