Katowice: AWF musi zbudować stadion w ciągu dekady

źródło: Katowice24.info; autor: michał

Katowice: AWF musi zbudować stadion w ciągu dekady Zgodnie z zapowiedziami katowicka uczelnia otrzymała tereny pod budowę nowego stadionu wielofunkcyjnego. Jeśli nie skorzysta z nich w ciągu 10 lat, będą do zwrotu – relacja Katowice24.info.

Reklama

Działka po starym stadionie Gwardii, w rejonie  ulic Kościuszki i Zgrzebnioka, trafi do katowickiego AWF-u. Pierwotnie Akademia miała otrzymać 5 lat na budowę w tym miejscu nowego stadionu lekkoatletycznego, ale udało się wydłużyć termin.

Stadion AWF-u Katowice

Ten teren jest dla nas pewną zagadką, w trakcie procesów inwestycyjnych można napotkać na różne problemy. Musimy wykonać odwierty, sprawdzić, jakie jest podłoże. Dopiero wtedy dowiemy się, jakie są możliwości realizacji inwestycji. Dlatego lepiej, żeby ten okres był dłuższy – mówiłm cytowany przez Katowice24.info, Wojciech Zdziebło, zastępca kanclerza AWF.

Ostatecznie radni z komisji rozwoju dali się przekonać do wydłużenia terminu. Teraz projekt uchwały muszą przyjąć wszyscy radni na sesji. Na wybudowanie stadionu AWF będzie miała 10 lat. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na 2018 rok.

Nowy stadion ma pomieścić do 4,8 tys. widzów (w tym 3,4 tys. pod dachem). Jego koszt jest szacowany na 40 milionów złotych.

Stadion AWF Katowice

Reklama