Katar 2022: Pierwsze tymczasowe trybuny na Al Bayt Stadium

źródło: własne | MK; autor: michał

Katar 2022: Pierwsze tymczasowe trybuny na Al Bayt Stadium Zaczął się już montaż tymczasowej widowni na 60-tysięczniku w Al Khor. Dzięki temu po Mistrzostwach Świata 2022 jego pojemność spadnie o prawie połowę.

Reklama

W katarskim Al Khor rozpoczął się montaż pierwszych segmentów tymczasowej widowni. Znajdą się wysoko, aż 40 metrów nad poziomem gruntu, i będą stanowić ostatni, trzeci poziom widowni na Al Bayt Stadium.

Na razie montaż obejmuje tylko testową porcję ok. 2,5 tys. krzesełek, dla których stalowa konstrukcja przyjeżdża aż z Włoch (a zaprojektowano ją w Niemczech). Jedynie same siedziska zostaną zaprojektowane i wytworzone lokalnie w Katarze.

Testowy sektor tymczasowej widowni znajdzie się na północnej trybunie – jedynej już przypominającej ostateczny układ stadionu. Na jej zewnętrznych ścianach jest już nawet ułożony roboczy fragment przyszłej membrany, która ma przypominać tradycyjny koczowniczy namiot.

Al Bayt Stadium

Docelowo prawie połowa z całkowitej pojemności Al Bayt Stadium ma być stworzona na stalowym szkielecie, który zostanie zdemontowany po Mistrzostwach Świata 2022. Na czas imprezy stadion pomieści ok. 60 tys. miejsc, a po jej zakończeniu liczba spadnie do 32 tysięcy.

Budowa w Al Khor ruszyła we wrześniu 2015 roku i ma potrwać równo trzy lata. Końca możemy się więc spodziewać we wrześniu 2018, długo przed Mundialem 2022. Koszt stadionu to ok. 770 mln € (3,3 mld zł).

Al Bayt Stadium

Reklama