Kaliningrad: Jak się podoba metalowa elewacja stadionu na Mundial?

źródło: Gov39.ru

Kaliningrad: Jak się podoba metalowa elewacja stadionu na Mundial? Od wczoraj wiemy już oficjalnie, jak będzie wyglądała elewacja stadionu w Kaliningradzie. Tylko czy przykrycie go perforowaną blachą da dobry efekt?

Reklama

Na budowie w Kaliningradzie praca idzie bardzo sprawnie. Uproszczona konstrukcja ma tę zaletę, że montaż jest szybki i już przy zatrudnieniu rzędu 800 osób (dla porównania, prawie każdy z pozostałych rosyjskich obiektów ma sporo ponad 1000 pracowników) harmonogram budowy jest dotrzymany. Gotowa jest już większość trybun i kompletny szkielet dachu, choć ten ostatni jeszcze podtrzymuje wianuszek podpór wewnątrz obiektu.

Najważniejsze jednak podczas wczorajszej wizytacji było rozpoczęcie prac nad elewacją. Na budowie są już pierwsze białe i niebieskie panele, którymi stadion zostanie okryty. Wbrew pierwszym wizualizacjom wybranym materiałem jest blacha. Co prawda z licznymi otworami dla naturalnej wentylacji, do tego zabezpieczona przed rdzewieniem, ale wciąż blacha. Pierwszy efekt wizualny? Oceńcie sami.

Stadion Kaliningrad

Stadion Kaliningrad

Stadion Kaliningrad

Stadion Kaliningrad

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w tej samej kolorystyce utrzymane zostaną krzesełka. Nie będzie jednak zamówienia części niebieskich i części białych – wszystkie mają być niebiesko-białe, tj. siedzisko w jednym kolorze, a oparcie w innym. W sumie na stadionie znajdzie się 35 tys. fotelików, co czyni go najmniejszym stadionem przyszłorocznego Mundialu.

Stadion Kaliningrad

Reklama