Finlandia: Skanska przebuduje Olympiastadion

źródło: rakennuslehti.fi; autor: michał

Finlandia: Skanska przebuduje Olympiastadion Skanska właśnie zgarnęła swój największy dotąd kontrakt w Finlandii. Firma zajmie się przebudową narodowego stadionu, który do 2019 urośnie o prawie 20 tys. m2!

Reklama

Skasnka Sumessa, spółka-córka światowego giganta budowlanego, przeprowadzi prace na Olympiastadionie w Helsinkach. Kontrakt dla głównego wykonawcy jest wart ok. 156 mln € (672 mln zł), co stanowi zdecydowaną większość wszystkich środków, jakie mają zostać wydane na przebudowę. Całkowity budżet pierwszej w historii całkowitej modernizacji Olympiastadionu był dotąd szacowany na 253 mln €, na razie nie ma informacji czy ta kwota wciąż jest aktualna.

Prace budowlane mają zacząć się bardzo szybko, jeszcze przed końcem pierwszego kwartału 2017. Cel to ponowne otwarcie obiektu w 2019 roku.

Przypomnijmy, że Olympiastadion ma zostać zachowany w swym zabytkowym kształcie, ale jego infrastruktura zostanie „wypatroszona” i zamieniona zupełnie nową. Zaplecze urośnie aż o 19 290 m2, z przeznaczeniem na funkcje komercyjne, biurowe i publiczne (w tym punkty gastronomiczne i toalety, których liczba podwoi się).

Trybuny stadionu zostaną też całkowicie zadaszone, na montaż czekają nowe krzesełka, a boisko i arena lekkoatletyczna będą wymienione.

Olympiastadion Helsinki

Reklama