WOŚP: Możesz pomóc piłkarsko i stadionowo

źródło: własne | MK; autor: michał

WOŚP: Możesz pomóc piłkarsko i stadionowo Przy okazji 25. finału Wielkiej Orkiestry do wylicytowania jest zwiedzanie stadionu Widzewa z prezydent Zdanowską, fragment znicza olimpijskiego z Londynu i masa piłkarskich pamiątek.

Reklama

W niedzielę po raz 25. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem dla oddziałów pediatrycznych i opieki nad seniorami. Jak zawsze na internetowych aukcjach można wylicytować ciekawe atrakcje. Przejrzeliśmy szybko listę i wybraliśmy te najbardziej interesujące dla Was.

Stadion Widzewa tylko dla siebie

Stadion WidzewaTo będzie najgorętsza premiera tego roku w Polsce. Nowy stadion przy Piłsudskiego jest już gotowy i pomimo gry w odległej lidze Widzew sprzedaje karnety jak szalony. Ale zanim wszyscy inni wejdą na obiekt, można go zwiedzić z nie byle jakim przewodnikiem. Prezydent Hanna Zdanowska zobowiązała się oprowadzić zwycięzcę aukcji. Na razie za pierwsze miejsce na liście chętnych trzeba zapłacić 520 zł, aukcja trwa jeszcze prawie tydzień.

Gorąca stadionowa pamiątka

Zdecydowanie najwspanialsza pamiątka ze stadionu, jaką znaleźliśmy na aukcjach, to jeden z 204 miedzianych kielichów znicza olimpijskiego z Londynu 2012. To chyba najbardziej spektakularny znicz dotąd i jeden z jego fragmentów otrzymał Polski Związek Paraolimpijski po zakończeniu Igrzysk Paraolimpijskich 2012. Właśnie po tej imprezie konstrukcję pocięto i rozesłano do wielu krajów. Aktualna cena jest śmieszna w porównaniu do wartości – 102 zł!

Stadion Widzewa

Wielki Lewandowski

Robert to największa postać polskiej piłki, ale tym razem w sensie bardzo dosłownym. W tym roku można wylicytować 3-metrowy posąg Lewandowskiego, w całości wydrukowany w 3D. Po co? Nie wnikamy, ale wiemy, że snajper ma rzesze fanów, może ktoś szuka akurat takiej pamiątki. Jest też sporo mniejszych pamiątek z autografami, od koszulek reprezentacyjnej czy klubowej, po zdjęcia.

Reprezentacja w komplecie?

Nie sprawdzaliśmy, czy jest pamiątka z każdym piłkarzem drużyny narodowej, ale nazwisk mignęło nam sporo na liście. Krychowiak, Grosicki, a może koszulka z podpisami całej drużyny?

Do wyboru z Polski

Który klub w polskiej piłce jest Wam najbliższy? Jeśli nie jest to LZS Chrząstawa, to pewnie znajdziecie jakąś pamiątkę z nim związaną z nim. Swoją koszulkę na aukcję przekazał Jakub Rzeźniczak, są trykoty Górnika Zabrze, GKS-u Bełchatów, Jagiellonii, Korony Kielce, Ruchu Chorzów, Śląska Wrocław,. Żaden z wymienionych? To może oficjalna piłka Ekstraklasy z autografem Sebastiana Mili?

I z innych krajów

Międzynarodowo jest choćby za sprawą piłki Legii z Ligi Mistrzów. Polski fanpage Napoli przekazał bardzo wartościowe koszulki z autografami Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Jest też piłka z autografem Philipa Lahma, koszulka Man United z autografem Depaya, a na pewno sami też sporo znajdziecie!

Reklama