Szkocja: Nowy stadion Aberdeen budzi spore emocje

źródło: własne | MK

Szkocja: Nowy stadion Aberdeen budzi spore emocje Wystarczył tydzień od złożenia dokumentacji i już ponad 500 mieszkańców napisało do magistratu. Większość jest za budową stadionu, ale liczba oponentów też jest godna uwagi.

Reklama

Aberdeen FC w minioną środę (11.01) przekazali do urzędu miasta pełną dokumentację projektową nowego stadionu w Kingsford. Dzięki temu możemy Wam pokazać ponad 20 nowych wizualizacji, rzutów i przekrojów.

Dla mieszkańców to jednocześnie okazja, by wyrazić swoje zdanie na temat proponowanego centrum treningowego i areny na 20 tys. miejsc przy zachodniej obwodnicy Aberdeen.

Aberdeen Stadium

Wczoraj,  po zaledwie trzech dniach, do gminy wpłynęło już ponad 500 listów poparcia i sprzeciwu. Choć entuzjaści projektu przeważają wśród piszących (307), to i osób obawiających się dużego projektu rozłożonego na 24,5 ha jest stosunkowo dużo. Do wczoraj włącznie zgłosiło się 227 przeciwników.

Wśród głównych obaw znajdują się co prawda zanieczyszczenie, hałas i korki, ale jest jeszcze jedna istotna przyczyna sprzeciwu. To lęk przed chuliganami, których przyjazdu obawiają się mieszkańcy wsi wokół planowanego kompleksu.

Nowe centrum treningowe i stadion mają kosztować ok. 40 mln funtów (200 mln zł). Arena piłkarska mogłaby być otwarta najwcześniej latem 2020 roku. W trakcie budowy projekt zapewni ok. 400 miejsc pracy, podczas gdy po otwarciu na miejscu znajdzie zatrudnienie 30 osób.

Aberdeen Stadium

Reklama