Opole: W tym roku milion na modernizację

źródło: Radio.Opole.pl

Opole: W tym roku milion na modernizację Odra Opole nie może liczyć na nowy stadion, ale ten obecny ma być zmieniany krok po kroku. Najpierw sztuczne oświetlenie i niewielkie zmiany głównej trybuny – informuje Radio Opole.

Reklama

Potrwają cztery miesiące i pochłoną milion złotych – taki plan na prace modernizacyjne przy Oleskiej 51 ma w tym roku opolski magistrat. Jego kluczowym elementem jest poprawa istniejącej instalacji oświetlenia meczowego.

Najwięcej pieniędzy pochłonie oświetlenie. Trzeba także przyjrzeć się całej instalacji elektrycznej. Dodatkowo musi być alternatywne źródło zasilania – w przypadku, odpukać, choćby ewakuacji, kibice nie mogą opuszczać stadionu po ciemku. Kolejną rzeczą jest poprawa infrastruktury znajdującej się na koronie trybun – wyjaśnia dla Radia Opole Przemysław Zych, dyrektor MOSiR.

Stadion Odry Opole© StadionTour.at

Planowane na 2017 prace to tylko kropla w morzu potrzeb, by stadion spełniał wymogi I Ligi, do drzwi której Odra już puka. Za półmetkiem rozgrywek opolski klub jest na trzecim miejscu z aż 8 punktami przewagi nad kolejnym klubem. Jeśli tę przewagę „Oderka” utrzyma, to czeka ją awans. Co wtedy?

Na pewno miasto nie dopuści do takiej sytuacji, by nasi piłkarze musieli grać gdziekolwiek poza Opolem. Będziemy pracować tak szybko i tak długo, jak będzie to konieczne, by obiekt w przypadku awansu do rozgrywek przystosować – mówi wiceprezydent Marcin Rol.

W zeszłym roku na opolskim stadionie przeprowadzono modernizację budynku klubowego. Na ten element miasto wydało ponad 300 tys. zł. Jednak zarówno inwestycje z 2016 i 2017 są niewystarczające w perspektywie awansu.

Reklama