Opole: Na razie tylko remont budynku klubowego

źródło: NTO.pl

Opole: Na razie tylko remont budynku klubowego MOSiR Opole prowadzi termomodernizację budynku klubowego Odry. Jeśli klub awansuje, trzeba będzie zainwestować znacznie więcej – pisze NTO.pl.

Reklama

W tym roku na modernizację opolskiego stadionu MOSiR wydaje 303 tys. zł. To skromna suma, za którą realizowana jest właśnie termomodernizacja. Obłożony styropianem budynek klubowy będzie dzięki temu generował niższe koszty.

- Dzięki inwestycji stadion będzie się lepiej prezentował, aktualnie trwa także malowanie płotu od strony basenu, a niewykluczone że uda się nam również pomalować trybunyzdradza „Nowej Trybunie Opolskiej” Anna Wesołowska, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Stadion Odry OpoleFot: Sławomir Mielnik, NTO

Potrzeby Odry już teraz są jednak znacznie większe. Zbudowana w 2002 roku trybuna nie spełnia już dziś wymogów, nie oferuje strefy dla wydających najwięcej klientów biznesowych, a lampy oświetleniowe dają zbyt słabe światło (900 lux). Choć to dopiero początek sezonu, to Odra jest na pierwszym miejscu i ewentualny awans spowodowałby problemy z licencją.

Marcin Rol, wiceprezydent ds. sportu podkreśla jednak, że choć Odra gra dobrze, to na razie do awansu daleko. – Sytuacja w tabeli jest dobra, ale jeszcze może się wiele razy zmienić – tonuje Rol. - Od lat wspieramy klub i jeśli będzie awans, to infrastrukturalnie będziemy na niego gotowi, ale poprzez modernizację obecnego stadionu.

Reklama