Londyn: Głosowanie o losach Millwall odłożone

źródło: własne | MK; autor: michał

Londyn: Głosowanie o losach Millwall odłożone Czyżby presja podziałała? Rada gminy Lewisham nie głosowała nad wywłaszczeniem ziemi wokół stadionu Millwall. Posiedzenie odłożono po raz trzeci, do lutego.

Reklama

Wczoraj po południu miało się odbyć posiedzenie w sprawie wywłaszczenia najbliższych sąsiadów Millwall FC, w tym inicjatyw prowadzonych przez sam klub. Millwall alarmowało, że może wskutek tych działań zostać zmuszone do wyprowadzki z Londynu, co wzbudziło powszechne oburzenie w świecie angielskiej piłki.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że właśnie to oburzenie doprowadziło do odwołania wczorajszego posiedzenia rady. Kolejne ma się odbyć dopiero w lutym. To daje czas np. na dalsze zbieranie podpisów przeciwko decyzji rady, która jest przychylna deweloperowi chcącemu kupić te tereny.

The Den, Millwall

Firma Renewal chce zbudować bezpośrednio wokół stadionu osiedle o wysokim standardzie, które ma oferować ok. 2,4 tys. mieszkań i stworzyć ok. 2 tys. miejsc pracy. Mimo zapewnień Renewal, że Millwall będzie mogło sprawnie funkcjonować na dotychczasowym terenie, klub informował, że nie ma żadnych gwarancji na ten temat.

Na razie konflikt jest zawieszony do lutego, ale nie kończy się. Warto zwrócić uwagę, że podjęta zaledwie kilkanaście godzin przed posiedzeniem decyzja o jego odłożeniu to już trzeci taki krok w radzie gminy dzielnicy Lewisham. Za każdym razem posiedzenia przekładano w okresach zwiększonego sprzeciwu wobec planowanych zmian.

Reklama