Łódź: Widzew gotowy na oddanie, wkrótce zwiedzanie

źródło: własne | MK; autor: michał

Łódź: Widzew gotowy na oddanie, wkrótce zwiedzanie Zgodnie z planem od piątku stadion przy Piłsudskiego będzie odebrany przez miasto, później zadomowi się tam Widzew, a następnie wejdą kibice.

Reklama

Dziś na nowym stadionie Widzewa odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Hanna Zdanowska oficjalnie potwierdziła datę 3 lutego jako termin przekazania areny. Tego dnia inwestor oficjalnie przejmie budynek od wykonawcy, a zaraz później podpisze umowę z Widzewem, by ten mógł korzystać ze stadionu.

Od piątku więc będziemy mieć w Polsce kolejny nowoczesny stadion, ale kibice jeszcze na niego nie wejdą. To będzie możliwe w dniach 10-12 lutego, kiedy przy Piłsudskiego 138 zorganizowane będzie zwiedzanie.

Stadion Widzewa© Mosty Łódź

Jako pierwsi, 10 lutego (od 16:30 do 20:00), na stadion wejdą ci kibice, którzy kupili już karnet na rundę wiosenną obecnego sezonu. To grupa naprawdę liczna, ponieważ w chwili pisania tego tekstu ma już prawie 7800 osób! 11 i 12 lutego na teren stadionu wejść będzie mógł każdy.

Pierwszy oficjalny mecz odbędzie się 18 marca o 19:10, a przeciwnikiem będzie Motor Lubawa.

Budowa stadionu Widzewa rozpoczęła się oficjalnie w styczniu 2015, co oznacza, że do piątku potrwa 739 dni. Miała być krótsza o ponad dwa miesiące, ale ostatecznie wynik 2 lat i 8 dni i tak jest jednym z lepszych w Polsce dla aren tej wielkości. Z 18 tysiącami miejsc na widowni nowy obiekt będzie największym łódzkim stadionem do czasu budowy ostatniej z brakujących trybun na terenach ŁKS.

Reklama