Anglia: Plymouth w końcu zbuduje brakującą trybunę?

źródło: PlymouthHerald.co.uk / ITV.com; autor: michał

Anglia: Plymouth w końcu zbuduje brakującą trybunę? Po ponad 15 latach od pierwszych prób wreszcie jest szansa na budowę nowej głównej trybuny w Plymouth. Na budowę trzeba jednak poczekać.

Reklama

Plymouth Argyle (aktualnie League Two) zapowiedzieli budowę długo wyczekiwanej głównej trybuny Home Park. Plan jest skromny, ma pochłonąć ok. 5 mln funtów (25 mln zł). Lwią część tej sumy klub ma otrzymać od swojego dyrektora Simona Halletta i jego małżonki. Pożyczka od nich to ok. 4,1 mln funtów.

Na razie plan jest na wczesnym etapie, klub nie złożył jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę. Nie ma też pewności, jaki będzie rozmiar nowej trybuny. Za to pewne jest, że Plymouth nowej głównej trybuny potrzebują.

Home Park© StHelena

Aktualna powstała w 1952 roku i jest jedyną, która nie została wymieniona podczas wielkiej przebudowy z 2001. Aż do 2007 widzowie mogli stać na obszernych stojących sektorach na froncie, dziś do dyspozycji jest tylko ok. 3,3 tys. widzów.

Od 2001 klub podejmował kilka prób budowy nowej trybuny głównej, m.in. przy okazji kandydatury Anglii do organizacji Mistrzostw Świata 2018. Ostatnia koncepcja pojawiła się w 2013 roku (wizualizacja poniżej) i była znacznie bardziej okazała od tej planowanej dziś. Cały projekt miał być warty 50 mln funtów i obejmować kryte lodowisko, sklepy czy hotel.

Home Park

Reklama