Anglia: Plymouth z pozwoleniem na nową trybunę

źródło: własne; autor: michał

Anglia: Plymouth z pozwoleniem na nową trybunę Miejscy planiści w Plymouth zatwierdzili możliwość rozbudowy Home Park o nową trybunę mieszczącą 4800 widzów. Zastąpi ona ostatnią starą część stadionu, choć to nie część sportowa projektu jest najważniejsza.

Reklama

W całości prywatna inwestycja Akkeron Group była zapowiadana już wiosną. Dopiero od czwartku ma jednak zielone światło miejskich planistów. W planie jest nowa trybuna południowa z dwoma poziomami, która ma zapewnić klubowi nieporównanie lepsze możliwości biznesowe.

Jednak na ponad 4 hektarach ma też powstać kryte lodowisko, multipleks z dziesięcioma salami, pasaż handlowy i hotel. Całość projektu jest warta ok. 50 mln funtów (250 mln zł).

Z uwagi na rozległe funkcje komercyjne pojawiło się sporo głosów sprzeciwu. Chodziło głównie o kupców obawiających się przeniesienia klientów do Home Park, czyli poza komercyjne centrum miasta. Przeciwni byli też niektórzy mieszkańcy, którzy woleli pozostawić miejscową zieleń.

Budowa ostatniej nowej trybuny ma potrwać ok. dwa lata. Pierwotnie start prac zapowiadano na wrzesień, jednak należy się spodziewać opóźnienia, ponieważ za pierwszym razem pozwolenia na budowę nie udało się uzyskać i konieczna była druga procedura.

Home Park project

Home Park project

Home Park project

Home Park project

Reklama