Manchester: FC United zapraszają bezdomnych w Boże Narodzenie

źródło: FC-Utd.co.uk; autor: michał

Manchester: FC United zapraszają bezdomnych w Boże Narodzenie Zamiast siedzieć w domach z rodzinami zamierzają stworzyć rodzinną atmosferę na swoim stadionie. FC United of Manchester otworzą Broadhurst Park dla bezdomnych w Boże Narodzenie.

Reklama

FC United of Manchester po raz kolejny dowodzą, że nie są zwykłym klubem piłkarskim. W sezonie świątecznym zrobią więcej dla swojej okolicznej społeczności niż niektóre wielkie zespoły, a wszystko bezpłatnie, w oparciu o kibiców. Wystarczyło, że opublikowali jeden tweet na ten temat, by ten dotarł do dziesiątek tysięcy ludzi i pomógł zebrać wsparcie.

25 grudnia klub zaprasza na swój stadion wszystkich bezdomnych z Manchesteru. Jeśli nie mieszkają blisko Broadhurst Park, jeden z fanów zaoferował busa, którym wykona sześć kursów z centrum do stadionu.

FC United Broadhurst ParkFot: Heather

Po dotarciu na miejsce na chętnych czeka ciepły prysznic z darmowymi ręcznikami od jednego z hoteli i ośrodka sportu. To nie przypadek, że właśnie kąpiel będzie jedną z podstawowych usług. Akcja jest organizowana we współpracy z Lifeshare, która dotąd przyjmowała bezdomnych u siebie, ale brakowało wystarczającego zaplecza sanitarnego.

W planie jest też gorący posiłek, który będzie podawany w sali z widokiem na boisko. Lokalny hurtownik zaoferował warzywa i owoce, masarz przekaże 150 kiełbasek, a indywidualni darczyńcy oddadzą indyka, pieczarki czy pomidory – co kto ma.

Poza tymi podstawowymi sprawami będzie można skorzystać z pomocy kilku pielęgniarek, które będą do dyspozycji na terenie obiektu, będzie można zagrać w ping ponga, na konsolach, w piłkarzyki, bilard czy wziąć udział w zajęciach plastycznych. Wszystko po to, by chociaż w Boże Narodzenie osoby bezdomne poczuły ciepłą i rodzinną atmosferę. Do obsługi wydarzenia przyjęto 30 osób.

FC United Broadhurst Park

To nie jedyna akcja organizowana przez FCUM. Klub tydzień wcześniej zaprasza kibiców na mecz przeciwko Boston United z… zabawkami. Wszystkie przedmioty w zadowalającym stanie będą rozdysponowane przez The Frost Foundation wśród dzieci chorych i ubogich w Manchesterze.

Z kolei w Nowy Rok (mecz z Altrincham) tradycyjnie odbywa się Big Coat Day, czyli zbiórka ciepłych ubrań, które pomogą bezdomnym bezpiecznie przejść przez zimę. To pierwsza akcja FCUM kierowana do bezdomnych, która zaczeła się jeszcze w poprzedniej dekadzie i na stałe weszła do kalendarza.

Reklama