Madryt: Atletico ujawniło sponsora stadionu

źródło: własne | MK; autor: michał

Madryt: Atletico ujawniło sponsora stadionu Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Atletico Madryt zdradziło, kto będzie właścicielem nazwy do nowego stadionu. To chińska firma Wanda.

Reklama

Roboczo nazywany był Estadio la Peineta, bo tę nazwę odziedziczył po stojącym tu wcześniej obiekcie lekkoatletycznym, którego zachodnią trybunę wkomponowano w nową bryłę. Od dziś jednak wiemy, że nowy stadion Atletico Madryt będzie nosił nazwę Wanda Metropolitano.

Wanda Metropolitano

Sponsorem jest więc ta sama firma, na którą stawiali dziennikarze. Wanda to chiński inwestor, który niedawno przejął jedną piątą akcji Atletico. Mało kto spodziewał się jednak, że drugim członem będzie Metropolitano. To nawiązanie do starego stadionu, na którym Atletico grało w latach 1926-1966.

Atletico poszukiwało sponsora dla nowego stadionu na co najmniej 5 lat, oczekując nie mniej niż 10 mln € (ok. 45 mln zł) za każdy rok.

Jeszcze przed prezentacją sponsora i logotypu dziennikarze dowiedzieli się, że nowy stadion dla prawie 70 tys. widzów powstanie nie wcześniej niż w nowym sezonie La Liga. Inauguracja jest planowana na wrzesień, a więc już po rozegraniu pierwszych dwóch kolejek. Atletico zgłosiło już wniosek, by rozegrać te mecze na wyjeździe.

Wanda Metropolitano

Reklama