Norwegia: Akademiki na stadionie Brann w 2019 roku

źródło: Aftenposten.no; autor: michał

Norwegia: Akademiki na stadionie Brann w 2019 roku W przyszłym roku ruszy budowa, która zakończy się przed sezonem 2019. Norweskie Brann przyjmie 300 studentów na trybunie, dzięki czemu nie dołoży do budowy nic.

Reklama

Wczoraj wieczorem władze Brann poinformowały swoich kibiców o statusie planowanej rozbudowy stadionu w Bergen. – Władze miasta są przychylne, właściwie wszyscy są za. Możemy zacząć budowę zimą przyszłego roku – zapowiedział CEO klubu Vibeke Johannesen.

Brann Stadion

Przypomnijmy, że Brann zamierza przebudować ostatnią starą trybunę swojego stadionu, wzdłuż południowej długości boiska. Plan jest o tyle niecodzienny, że trybuna ma być jednocześnie akademikiem dla ok. 300 studentów lokalnej uczelni.

Projekt został ogłoszony we wrześniu tego roku i klub zamierza sfinalizować wszystkie formalności w ciągu 12 miesięcy. To oznacza, że prace mogą ruszyć w ostatnim kwartale 2017 roku. Brann chce poświęcić na budowę 16 miesięcy i otworzyć nową trybunę tuż przed sezonem 2019.

Dzięki połączeniu trybuny i akademika Brann ma nie stracić na budowie ani jednej korony. Według „Aftenposten” może nawet zarobić. Kibice nie stracą z kolei żadnego miejsca siedzącego. Choć dokładna pojemność planowanej trybuny nie jest znana, na pewno rozmiar stadionu nie spadnie, najwyżej nieznacznie wzrośnie.

Brann Stadion

Reklama