Norwegia: 300 studentów zamieszka na stadionie Brann?

źródło: BT.no; autor: michał

Norwegia: 300 studentów zamieszka na stadionie Brann? Niecodzienne porozumienie ma doprowadzić do powstania nowej trybuny w Bergen. Czołowy norweski klub postawi budynek, do którego później wprowadzi się nawet 300 studentów.

Reklama

O wyjątkowym partnerstwie poinformowała w ostatnich dniach norweska gazeta „Bergens Tidende”. W Bergen na zachodzie kraju ma powstać nowa trybuna stadionu Brann, która zastąpi najmniejszą i najstarszą widoczną na zdjęciu poniżej (pierwszy plan).

Brann Stadion

W samej przebudowie stadionu nie byłoby nic specjalnego, gdyby nie fakt, że trybuna stanie się jednocześnie akademikiem. Ma w niej zamieszkać aż 250-300 studentów! Konstrukcję sfinansuje klub piłkarski, ale nie będzie on pełnił roli jej zarządcy w pełnym tego słowa znaczeniu.

Po ukończeniu prac wbudowany w trybunę akademik ma przejąć organizacja studencka przy Høgskolen i Bergen (Uniwersytet w Bergen). Stadion jest bardzo atrakcyjnym miejscem na taką infrastrukturę, ponieważ jest świetnie skomunikowany i stoi zaledwie 200 metrów od kampusu uczelni.

Dokładny terminarz inwestycji oraz zmiana pojemności nie są aktualnie ustalone. Brann ma jednak ambicje umocnić się jako jeden z najlepszych klubów Norwegii, wracając po spadku z 2014 roku. Aktualnie klub jest o punkt od gry w Lidze Europy, zajmując czwarte miejsce w lidze.

Reklama