Glasgow: Dzięki Lidze Mistrzów Celtic postawi hotel?

źródło: DailyMail.co.uk; autor: michał

Glasgow: Dzięki Lidze Mistrzów Celtic postawi hotel? Dzięki zarobieniu ok. 30 mln funtów na rozgrywkach pucharowych w tym sezonie, Celtic może rozważyć budowę hotelu tuż przy Celtic Park.

Reklama

W 2015 roku Celtic stworzył elegancki deptak prowadzący na główną trybunę Celtic Park. Może się okazać, że trasa zaprowadzi gości nie tylko na sam stadion, ale też na hotel. Właśnie taką inwestycję, uwzględniającą ok. 200 pokoi, rozważa szkocki klub.

Hotel będzie możliwy dzięki awansowi do fazy grupowej Ligi Mistrzów, dzięki czemu klub może zarobić ok. 30 mln funtów, niezależnie od awansu do dalszych rozgrywek. Aktualnie w Glasgow liczą, że uda się jeszcze zagrać w Europie wiosną, nawet jeśli tylko w Lidze Europy (3. miejsce). Zapotrzebowanie na hotel jest nie tylko dzięki meczom piłkarskim, ale też otwarciu po drugiej stronie ulicy hali widowiskowej.

Na razie jednak „The Bhoys” nie zdradzają, czy złożą wniosek o pozwolenie na budowę, takiego kroku nie należy się spodziewać przed końcem tego roku. Póki co jedyna zmiana na stadionie to nowy telebim LED, który czeka na zatwierdzenie w magistracie.

Celtic Park© Netty 78

Reklama