Reprezentacja: Tygodniowa trawa podejmie Polskę i Danię

źródło: własne | MK

Reprezentacja: Tygodniowa trawa podejmie Polskę i Danię Murawa na PGE Narodowym leży od niespełna tygodnia, ale wcześniej rosła 16 miesięcy. Podczas obu planowanych meczów eliminacyjnych powinna zachować odpowiednio wysoką jakość.

Reklama

Podczas wieczornego meczu Polska-Dania na PGE Narodowym dach będzie zamknięty. Tym sposobem boisko nie namoknie od deszczu zalewającego Warszawę, ale też w ostatnich dniach trawa nie miała szansy na nasłonecznienie.

Czy boisko będzie więc odpowiedniej jakości podczas meczu z Danią i kolejnego, z Armenią? Wszystko wskazuje na to, że tak. Podczas dzisiejszego ostatniego treningu Reprezentacji nawierzchnia sprawiała dobre wrażenie i fakt jej tymczasowości nie powinien wpływać na grę.

PGE Narodowy

Murawę na dwa najbliższe mecze dostarczył Trawnik Producent, stały dostawca PGE Narodowego. Przed transportem z Pomorza Zachodniego boisko było pielęgnowane na plantacji przez 16 miesięcy. Odpowiednio gęste i wytrzymałe, przyjechało do Warszawy tydzień temu, a układanie rolek (2,4x10m) odbyło się w zeszły weekend.

W ostatnich dniach boisko było doglądane i miało czas się wzmocnić przed dwoma meczami. Ten pierwszy już dziś o 20:45. Spotkanie z Armenią zaplanowano z kolei na wtorek, 11 października (również 20:45). To jedyne dwa oficjalne mecze, jakie mają odbyć się na aktualnym boisku PGE Narodowego.

Reklama