Kielce: Kolejne inwestycje sfinansują UEFA i PZPN

źródło: Gol24.pl

Kielce: Kolejne inwestycje sfinansują UEFA i PZPN Kolporter Arena nie tylko dostała nową strefę hospitality. Czekają też inwestycje w miejsca pracy komentatorów i telewizji, ale za nie zapłaci już kto inny – informuje Gol24.pl.

Reklama

W tym roku Kolporter Arena otrzymała swoją pierwszą istotną modernizację, w ramach której rozbudowano strefę VIP na stadionie, a wszystkie krzesełka w tej części zostały wymienione. Podczas ostatniej wizyty UEFA była zadowolona ze zmian, ale na kieleckim stadionie przed Euro 2017 muszą zajść kolejne.

Stadion będzie miał nowoczesny telebim, który zamontowany zostanie w miejsce zegara od Alei Legionów, zbudowane zostaną też dwa rzędy komentatorskie i stanowiska dla kamer na górnej trybunie od Alei Legionów (zachodnia). Dobra wiadomość dla Kielc jest taka, że za dalsze prace zapłacą UEFA i PZPN.

Kolporter Arena© SportoweFakty.pl

Takie wymogi postawiła UEFA i PZPN między innymi w związku z tym, że w Kielcach odbędzie się ostatni mecz Polaków, prawdopodobnie 22 czerwca o godzinie 20.45. Dla kamer ustawionych od ulicy Ściegiennego [wschód – przyp. red.] problemem może być o tej godzinie mocno świecące słońce. Dlatego w przyszłym roku zostaną zbudowane stanowiska prasowe dla kamer i komentatorów telewizyjnych na górnej trybunie od Alei Legionów na około 20 miejsc. My mamy przygotować kosztorys, a projekt zostanie sfinalizowany z budżetu UEFA i PZPN – tłumaczy Jacek Domaradzki z MOSiR, zarządzający Kolporter Areną.

Dodatkowe zmiany to remont szatni, poprawa nagłośnienia w sali konferencyjnej, modernizacja sieci teleinformatycznej także wokół płyty głównej. Wszystko po to, by w czerwcu 2017 przyjąć Mistrzostwa Europy U21. Zanim do turnieju dojdzie, w Kielcach zaplanowano jeden mecz naszej młodzieżówki. W marcu może przyjechać reprezentacja Anglii, choć rywal może jeszcze się zmienić.

Reklama