Kielce: W nowy sezon z nową strefą VIP

źródło: własne | MK

Kielce: W nowy sezon z nową strefą VIP Kolporter Arena zmieni się tego lata za ponad 1,5 mln zł, ale zmiany odczują tylko najbogatsi. Ruszyła rozbudowa strefy VIP, dzięki której obiekt spełni wymogi UEFA na Euro 2017.

Reklama

Na kieleckiej Kolporter Arenie trwają prace, których oczekiwała UEFA w związku z przygotowaniami do Euro 2017. Choć, prawdę mówiąc, skorzysta na nich przede wszystkim Korona Kielce, która wreszcie otrzyma strefę o podwyższonym standardzie podobną do tych na nowszych stadionach.

Po wymianie murawy przyszedł czas na trybunę wschodnią. Do końca lipca ma tu powstać rozbudowana strefa VIP, która obejmie część promenady prowadzącej z głównego wejścia.

Powstanie przeszklony pawilon doczepiony do istniejącej już strefy VIP. Dzięki niemu sala dla gości na pierwszym piętrze urośnie ponad dwukrotnie i poprawi możliwości stadionu w zakresie organizacji np. imprez okolicznościowych.

Kolporter Arena

Na trybunach też dojdzie do zmian. W strefie Super VIP zostanie zamontowanych 156 miękkich foteli. Z kolei w przyległych sektorach VIP pojawią się łącznie 242 składane krzesełka VIP zamiast dotychczasowych kubełkowych.

Oczywiście to tylko najbardziej widoczne z planowanych zmian, ale modernizacja obejmuje poprawienie instalacji w obrębie całej strefy VIP i niewielkie modyfikacje konstrukcyjne. MOSiR Kielce szacował, że całość powinna kosztować ok. 1,52 mln zł, choć w przetargu najtańsza oferta była nieco wyższa. Zwycięzca (BPI Tyrała Jan) zaoferował 1,59 mln zł.

Firma z Rakowa ma czas do 30 lipca na wprowadzenie wszystkich zmian. Tym samym Korona będzie musiała zagrać przynajmniej jeden dodatkowy mecz na wyjeździe. Ekstraklasa na szczęście już zgodziła się, by pierwsze dwie kolejki kielczanie spędzili w podróży i wrócili z nową strefą VIP w sierpniu.

Reklama