Edynburg: Rozbudowa Tynecastle już za miesiąc

źródło: BBC.com

Edynburg: Rozbudowa Tynecastle już za miesiąc Rada miasta w Edynburgu wydała pozwolenie na budowę ostatniej trybuny Tynecastle. Stadion Hearts zacznie rosnąć w ciągu miesiąca – informuje BBC.

Reklama

Nowa właścicielka Hearts nie kazała kibicom długo czekać. Pod wodzą Ann Budge stołeczny szkocki klub pokazał wizualizacje w kwietniu, a dziś ma już pozwolenie na budowę. Tym samym czwarta trybuna, następczyni starej konstrukcji z 1919 roku, może przejść w fazę realizacji.

Inwestycja warta ok. 12 mln £ (57 mln zł) ma ruszyć już w listopadzie, zaledwie za miesiąc. Cel to otwarcie nowej trybuny w pierwszych tygodniach sezonu 2017/18 (wrzesień 2017).

Dzięki przebudowie Tynecastle pozbędzie się jedynej trybuny z dużą liczbą miejsc o ograniczonej widoczności, a pojemność stadionu wzrośnie z 17,5 tys. do ponad 20 tysięcy krzesełek.

Właścicielka Hearts zapowiedziała przy okazji najnowszych informacji, że stara trybuna ma pozostać otwarta dla kibiców tak długo i w tak dużym zakresie, jak to tylko możliwe. Nie zostawiła jednak wątpliwości: przez najbliższy rok fani „Serc” muszą nastawić się na niedogodności.

Tynecastle

Reklama