Nowy projekt: Hearts pokazują wizję ostatniej trybuny

źródło: własne | MK

Nowy projekt: Hearts pokazują wizję ostatniej trybuny Tak skromnie jeszcze nie było, ale przynajmniej tym razem może się udać. Koncepcja nowej trybuny wschodniej jest gotowa, a Tynecastle pomieści 20 tys. widzów.

Reklama

W ramach trwających właśnie 8-tygodniowych konsultacji społecznej Heart of Midlothian pokazali wizję przyszłej trybuny wschodniej. Na razie to dwa obrazy, ale ma ich być więcej z biegiem czasu. Na razie koncepcja może podlegać dopracowaniu właśnie wskutek konsultacji.

Dopracowana w najmniejszym szczególe powinna być podczas składania wniosku o pozwolenie na budowę latem tego roku. Na razie fani wiedzą, że już prawie 100-letnią trybunę na wschodzie zastąpi konstrukcja dopasowana do trzech już istniejących. Dzięki temu nie będzie już miejsc z ograniczoną widocznością, a pojemność podniesie się ponad granicę 20 tys. osób.

Tynecastle

W koncepcji opracowanej przez biuro James Clydesdale & Associates nie ma miejsca na ekstrawagancję (tej było sporo przy poprzednich podejściach do tej trybuny), ale na pewno nie zabraknie powierzchni użytkowych. Za trybuną znajdą się biura klubowe, punkt obsługi widzów, loże i sale bankietowe, a także nowy sklep klubowy.

Tynecastle

Na koniec dobra wiadomość dla fanów z innych trybun: klub planuje też zainwestować w dwa telebimy, nowe kioski i toalety. Nie będzie za to miejsc stojących, których część fanów bardzo by chciała.

Na razie kibicom pozostaje czekać na pozytywne wyniki konsultacji społecznych, a także na pozwolenie na budowę. Jeśli uda się uzyskać je bez problemu, budowa może ruszyć w listopadzie, a zakończy się późnym latem 2017.

Reklama