Węgry: Budowa w Miszkolcu „na dniach”

źródło: Boon.hu; autor: michał

Węgry: Budowa w Miszkolcu „na dniach” Według pierwszych planów miał być już otwarty. Według tych aktualnych jego budowa ruszy we wrześniu lub październiku i potrwa zaledwie kilkanaście miesięcy.

Reklama

Być może już w tym tygodniu odbędzie się ostatni mecz na dotychczasowym stadionie w węgierskim Miszkolcu. Sobotni mecz przeciwko Debreczynowi może stać się pożegnaniem, jeśli wykonawca przejmie plac budowy w przyszłym tygodniu i uniemożliwi dalszą grę.

To zależy jednak od akceptacji wyników przetargu przez rząd Węgier. Tylko jedna firma zmieściła się z oczekiwanej kwocie 10,9 mld forintów (ok. 150 mln zł). Po zaaprobowaniu inwestycji będzie można ruszyć z budową, która po ok. roku ma zaowocować nowymi trybunami dla 15 tys. widzów.

Grający na aktualnym stadionie klub DVTK chciałby jeszcze rozegrać dwa październikowe mecze u siebie, ponieważ stanie wtedy naprzeciw utytułowanych rywali: Videotonu (15.10) i Ferencvarosu (29.10). Jeśli budowa to uniemożliwi, DVTK zacznie od października grę w Mezőkövesd, gdzie w tym roku otwarto nowy obiekt.

Budowa dużej areny piłkarskiej w Miszkolcu jest planowana od 2014 roku. Jej pierwotny koszt szacowano na zaledwie 4,5 mld forintów, a ukończenie przewidywano na lato 2016. Z powodu zmian projektu oraz kwestii proceduralnych postęp był jednak powolny i dopiero teraz zanosi się na rozpoczęcie prac.

Diósgyőri Stadion

Diósgyőri Stadion

Diósgyőri Stadion

Reklama