Niemcy: Stadion wyprzedany, RB bliżej budowy nowego?

źródło: Sportal.de; autor: michał

Niemcy: Stadion wyprzedany, RB bliżej budowy nowego? To dopiero początek sezonu, ale Red Bull Arena pęka w szwach. Na każdy mecz RB potrzebuje co najmniej 10-12 tysięcy więcej miejsc niż jest na stadionie. Budowa szybciej niż planowano?

Reklama

Co prawda to tylko wywiad dla tabloidowego „Bild”, ale dyrektor RB Lipsk Oliver Mintzlaff zaprezentował ciekawe liczby dotyczące gry na Red Bull Arenie.

Wierzymy, że w średniej perspektywie czasowej aktualna pojemność jest niewystarczająca. Jak czasami mówimy, moglibyśmy sprzedać 10-12 tysięcy więcej biletów na każdy mecz. To realne pieniądze, które moglibyśmy zainwestować w sport – stwierdził Mintzlaff.

Red Bull Arena

Dotąd te liczby się zgadzają, choć trzeba pamiętać, że po trzech kolejkach RB rozegrali tylko jeden mecz u siebie. Borussię Dortmund w Lipsku oglądało 42 558 osób i jest już pewne, że w najbliższy weekend drugą z Borussii będzie oglądała podobna liczba. Nawet goście przyjadą tłumnie (ok. 5 tys.), choć zapowiadają ciszę przez 19 minut meczu.

Red Bull Arena umożliwia wpuszczenie maksymalnie ok. 43 tysięcy widzów w warunkach ligowych. RB Lipsk jeszcze przed awansem zapowiadali, że rozważą rozbudowę stadionu. Dziś ten wariant jest mało realny, ponieważ – jak zaznacza Mintzlaff – stadion nie jest własnością klubu i raczej się nią nie stanie. Dlatego najbardziej możliwa opcja to budowa od podstaw w innym miejscu, z pojemnością do 70 tys. miejsc. Koszt takiego stadionu byłby najpewniej nie niższy niż 300 mln €.

Reklama